20
V, okt.

Remek eredmények a somogyi megyeszékhelyen

Sport

A Magyar Öttusa Szövetség október első hétvégéjén Kaposváron rendezte meg az Országos Kéttusa és Laser Run Elit Bajnokságot, melyen a Dombóvári Sportiskola Egyesület tehetségei is az indulók között voltak.

Az idei esztendő utolsó jelentős versenyén azok vehettek részt, akik a megmérettetés-sorozat eddigi négy elődöntőjében, valamint az Országos Nyílt Bajnokságon korosztályaik legjobbjai lettek.
Az úszásból és futásból álló kéttusában nyolc dombóvári fiatal és négy páros rajtolt. Egyéniben az U13-as lányoknál Ozorai Zsóka Kamilla valamennyi riválisát maga mögé utasítva nyert. A nála egy évvel idősebbek között Zemán Zóra Zoé a második, Szalay Zóra pedig a harmadik helyezést szerezte meg. Az U12-eseknél Dolák Zita a 12. lett. A 11 esztendősök mezőnyében Nagy Fruzsina az ezüstérmet, Horváth Dóra a bronzmedáliát gyűjtötte be. Ugyanebben a korcsoportokban a fiúknál Vida Bence tizedikként, Fajcsy Botond tizenkettedikként ért célba. A váltók közül a dobogó legmagasabb fokára léphetett a Reizinger Anna és Nagy Fruzsina alkotta csapat, valamint a Zemán Zóra Zoé-Szalay Zóra összeállítású duó. Horváth Dóra és Fajcsy Botond, illetve Tóth Diána és Ozorai Zsóka Kamilla egyaránt a második lett.
A Laser Runban hárman mérették meg magukat. A futást a lövészettel kombináló számban az U13-asoknál Ozorai Zsóka Kamilla közvetlenül a győztes mögött végzett, az U15-ösöknél Zemán Zóra Zoé ugyancsak a második helyezést szerezte meg, míg Szalay Zóra a negyedik helyet érdemelte ki.
A Dombóvári Sportiskola Egyesület öttusa szakosztálya a tehetséges versenyzői által 2019-ben elért remek eredményeivel a város meghatározó sportágai közé emelte a kéttusát és a Laser Runt.