20
V, okt.

Elbúcsúztak a további küzdelmektől a labdarúgók

Sport

A Magyar Kupa Tolna megyei selejtezőjének első fordulójában a szomszédos város gárdájához - a Tamási 2009 FC-hez - látogatott augusztus 11-én a Dombóvári FC együttese.

Kardos Ernő edző a nyáron szerződtetett játékosai közül négyet - Czebei Ádámot, Kulcsár Kristófot, Papp Gábort és Bradics Tamást - állított a kezdőcsapatba, míg Párkányi Zsolt a kispadon kapott helyet, Iványi Bence pedig sérülés miatt volt kénytelen kihagyni a meccset. A házigazdáknál is három olyan focista kapott lehetőséget a bizonyításra, akiket az újonnan kinevezett tréner, Barics Péter hozott magával korábbi alakulatától, a Dunaföldvári FC-től.
A tapogatózó játékot hozó első negyedóra végén a vendéglátók gólfelelőse, Jammeh Haruna vette be a rivális kapuját. A gambiai légiós a 18. percben kettőre növelte saját és alakulata találatainak számát. A tamásiak szorításából kiszabadaló dombóváriak Bradics Tamás révén a 27. percben szépítettek. A folytatásban a „levegőben lógott” az egyenlítés, ám a DFC focistáinak nem volt szerencséjük, kétszer is a kapufát találták el. A sportág íratlan törvényei szerint jött a „feketeleves”: a ghánai Ellis Samuel Ato a 42. percben 3:1-re alakította az eredményt, így a hazaiak megnyugtató előnnyel vonultak a szünetre az öltözőbe.
A pihenőt és a térfélcserét követően is jobbára azt történt a pályán, amit a tamásiak akartak. Sorozatos támadásaik közül a 62. percben Farsang Patrik egyet megint góllal fejezett be 4:1-re alakítva az összecsapás állását. Hat perccel később a remek formában lévő Jammeh Haruna ismét „beköszönt”. A dombóváriak szakvezetője cserékkel próbálta frissíteni a találkozó hátralévő részére a legénységét, de az ismét csak két kapufáig jutott.
A Tamási 2009 FC gárdája 5:1 arányú magabiztos győzelmet aratva búcsúztatta el a további kupaküzdelmektől a Dombóvári FC együttesét.