19
H, aug.

Virág Emese érmeket, társai pedig előkelő helyeket szereztek úszásban

Sport

A IV. Cápa Országos Bajnokságot a legjobb hazai 10-12 éves versenyzők részvételével július 10-tól 13-ig a Debreceni Sportuszodában bonyolították le, ahol a Dombóvári Sportiskola Egyesület nyolc fős csapattal vett részt és ért el szép eredményeket. 

A Makatics Péter, Fehérvári Róbert, Fehérvári Levente alkotta tréneri team által felkészített tehetségek közül a legjobban a 11 esztendősöknél induló Virág Emese szerepelt, aki a 100 méteres hátúszásban ezüstmedáliát érdemelt ki, 200 méteres hátúszás után pedig bronzérmet akasztottak a nyakába. Ugyanő 200 méteres gyorsúszásban ötödikként zárt, 800 méteres gyorsúszásban nyolcadikként ért célba.
A 2009-ben született Reizinger Anna a 100 méteres hátúszásban negyedikként végzett, a 200 méteres hátúszásban a nyolcadik lett, az 50 méteres gyorsúszásban, a 100 méteres gyorsúszásban és a 200 méteres gyorsúszásban egyaránt a hetedik helyen végzett.
A lányok 4x100 méteres vegyesváltójában a Virág Emese, László Alicia, Lakatos Róza, Reizinger Anna összeállítású alakulat ugyancsak a hetedik helyet szerezte meg.
A többiek - László Florina, Dolák Zita és Szigeti Kornél - is dicséretet érdemelnek a mutatott jó teljesítményükért.
A 78 klubot felvonultató mezőnyben a Dombóvári SI gárdája az egyesületek összesített rangsorában huszonegyedikként zárta az idei legrangosabb hazai megmérettetést egy-egy ezüst- és bronzéremmel, valamint egy negyedik-, egy ötödik-, öt hetedik- és egy nyolcadik helyezésével.  

 

U10-es lányok eredményei:

50 méteres gyorsúszás: 7. Reizinger Anna

100 méteres gyorsúszás: 7. Reizinger Anna

200 méteres gyorsúszás: 7. Reizinger Anna

800 méteres gyorsúszás: 12. Reizinger Anna

100 méteres hátúszás: 4. Reizinger Anna

200 méteres hátúszás: 8. Reizinger Anna

100 méteres mellúszás: 22. László Florina, 42. Lakatos Róza

200 méteres mellúszás: 17. László Florina

 

U11-es lányok eredményei:

50 méteres gyorsúszás: 18. Virág Emese

200 méteres gyorsúszás: 5. Virág Emese

800 méteres gyorsúszás: 7. Virág Emese, 21. Dolák Zita

100 méteres hátúszás: 2. Virág Emese, 26. László Alicia, 37. Dolák Zita

200 méteres hátúszás: 3. Virág Emese, 25. László Alicia

100 méteres mellúszás: 15. László Alicia

200 méteres mellúszás: 9. László Alicia

400 méteres vegyesúszás: 11. Virág Emese

4x100 méteres vegyesváltó: 7. Virág Emese, László Alicia, Lakatos Róza, Reizinger Anna

 

U12-es fiúk eredményei:

50 méteres gyorsúszás: 20. Szigeti Kornél

100 méteres gyorsúszás: 18. Szigeti Kornél

200 méteres gyorsúszás: 13. Szigeti Kornél

400 méteres gyorsúszás: 24. Szigeti Kornél

1500 méteres gyorsúszás: 22. Szigeti Kornél

200 méteres hátúszás: 30. Szigeti Kornél

A weboldalunkon cookie-kat használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk.További információ a sütikről (cookieról):Elolvasom.

  
Info