22
V, szept.

Besenyei Zsombor, Pozsgai Alexa és Pozsgai Aliz Míra is jól úszott

Sport

A Dombóvári Úszó Egyesület három tehetséges fiatalja is abban a megtiszteltetésben részesült, hogy a „Jövő bajnokai”-program keretében június 8-án és 9-én az ausztriai Welsben nemzetközi korosztályos megmérettetésen vehetett részt.

Nagy Roland edző tanítványai közül a legjobban a 14 éves fiúk 100 méteres hátúszásában rajtoló Besenyei Zsombor szerepelt, aki ezüstmedáliát érdemelt ki. A tehetséges fiatalember ugyanezen úszásnem 50 méteres távján a hetedik helyet szerezte meg, a 100 méteres gyorsúszásban pedig a negyedik lett.
A lányoknál a 2004-ben született Pozsgai Alexa a 100 méteres mellúszásban kilencedikként, a 100 méteres hátúszásban nyolcadikként ért célba. A nála két évvel fiatalabb húga, Pozsgai Aliz Míra ugyanebben a versenyszámban a saját korcsoportjában hetedikként zárta az osztrák, szlovén, magyar, román, lengyel, litván, olasz, német és svájci résztvevőkkel 47. alkalommal lebonyolított Spedo-versenyt.