21
Sze, aug.

Az előkelő 15. helyet szerezték meg a kadett kosarasok

Sport

Körmenden rendezték meg május 10. és 12. között az U16-os fiú bajnokság országos B-döntőjét, ahol a tabella 9-16. helyért lejátszott három meccsen a Dombóvári KKE csapata is pályára lépett.

A Tamás Péter és Szilágyi Tamás edzette társaság nagy fegyvertényt hajtott végre azzal, hogy a regionális pontvadászat megnyerésével bejutott az ország 16 legjobb együttesét felvonultató rájátszásába. Az alsóházi meccseken is megállták a helyüket a fiatalemberek, aminek a jutalma az lett, hogy résztvevői lehettek az országos B-döntőnek.
Ott előbb a Szombathelyi SI KA gárdájával csaptak össze és az első félidőben végig vezetve 37:31-es előny szereztek a nagyszünetre. A pihenőt és a térfélcserét követő folytatásban ledolgozták hátrányukat a vasi megyeszékhely akadémistái, akik a végjátékban 76:72-re a maguk javára fordították a találkozó eredményét.
A második összecsapásuk bővelkedett fordulatokban, ugyanis a Kecskeméti KA csapata az első negyedben ellépett riválisától. Ám a dombóváriak nem hagyták magukat és összeszedett játékkal a harmadik játékrész végére egyenlítettek. A döntetlenről induló zárófelvonást az alföldi város akadémistái bírták jobban, így 70:58-as győzelmet arattak.
A 15. helyért lejátszott találkozó első félidejében felváltva találtak a gyűrűkbe a kosarasok, a nagyszünetre a hódmezővásárhelyiek 34:30-as vezetést szereztek. Az utolsó 20 percbe megmaradt erőtartalékaikat is mozgósították a DKKE kadettjei, akik egyre inkább belelendültek és végül 74:61 arányban diadalmaskodtak.