21
Sze, aug.

Mezei futásban bajnok lett Szalay Zóra és a Szent Orsolya Iskolaközpont lánycsapata

Nyisztor Luca Lia, Szalay Zóra, Nyers Ramóna, Zemán Zóra Zoé (hátsó sor balról jobbra), Tóth Diána Anna (első sor)

Sport

A gödöllői reptéren bonyolították le a diákolimpia országos döntőjét, melyen a 2289 rajthoz álló között számos dombóvári fiatal is volt.

A legjobban a Szent Orsolya Iskolaközpont III. korcsoportos lánytanulói szerepeltek, akik remeklésüknek köszönhetőn egyéniben egy-egy arany- és ezüstérmet szereztek, csapatban pedig a dobogó legmagasabb fokára léphettek. A 2000 méteres távon Szalay Zóra valamennyi riválisát maga mögé utasítva győzött, mögötte Zemán Zóra Zoé másodikként érkezett célba. Ők ketten Nyisztor Luca Liával, Nyers Ramónával és Tóth Diána Annával kiegészülve az oktatási intézmények együttesei közötti versenyt is megnyerték.
A dombóvári résztvevők egy része előkelő helyen végzett a népes - korcsoportonként és nemenként gyakran több mint 200 fős - mezőnyben, a többiek is megállták a helyüket a hazánk legjobb diákfutóit felvonultató finálékban.

III. korcsoportos fiúk egyéni (2500 méter - 229 induló):
50. Govnik Erik (Szent Orsolya Iskolaközpont)

V. korcsoportos fiúk egyéni (4500 méter - 193 induló):
30. Strijk Barnabás László (Illyés Gyula Gimnázium),

60. Havenecz Zsolt (Illyés Gyula Gimnázium),

95. Bárány Kristóf Vilmos (Illyés Gyula Gimnázium),

102. Ács Levente (Illyés Gyula Gimnázium),

117. Szita Richárd (Illyés Gyula Gimnázium)

V. korcsoportos fiúk csapat (4500 méter):
10. Illyés Gyula Gimnázium (Strijk Barnabás László, Havenecz Zsolt, Bárány Kristóf Vilmos, Ács Levente, Szita Richárd)

II. korcsoportos lány egyéni (1500 méter - 234 induló):
10. Nagy Fruzsina (József Attila Általános Iskola),

22. Dolák Zita (Belvárosi Általános Iskola),

43. Virág Emese (Szent Orsolya Iskolaközpont),

49. Horváth Dóra (Szent Orsolya Iskolaközpont),

54. Kovács Zoé (Szent Orsolya Iskolaközpont),

92. Kiss Kincső Luca (Szent Orsolya Iskolaközpont),

139. Nagy Zsófia (Szent Orsolya Iskolaközpont)

II. korcsoportos lány csapat (1500 méter):
5. Szent Orsolya Iskolaközpont (Virág Emese, Horváth Dóra, Kovács Zoé, Kiss Kincső Luca, Nagy Zsófia)

III. korcsoportos lány egyéni (2000 méter - 234 induló):
1. Szalay Zóra (Szent Orsolya Iskolaközpont),

2. Zemán Zóra Zoé (Szent Orsolya Iskolaközpont),

5. Nyisztor Luca Lia (Szent Orsolya Iskolaközpont),

10. Ozorai Zsóka Kamilla (József Attila Általános Iskola),

27. Szabotin Réka (József Attila Általános Iskola),

33. Nyers Ramóna (Szent Orsolya Iskolaközpont),

99. Faour Míra (József Attila Általános Iskola),

175. Katyi Hédi (József Attila Általános Iskola),

200. Sukola Kíra (József Attila Általános Iskola),

214. Tóth Diána Anna (Szent Orsolya Iskolaközpont)

III. korcsoportos lány csapat (2000 méter):
1. Szent Orsolya Iskolaközpont (Szalay Zóra, Zemán Zóra Zoé, Nyisztor Luca Lia, Nyers Ramóna, Tóth Diána Anna),

5. József Attila Általános Iskola (Ozorai Zsóka Kamilla, Szabotin Réka, Faour Míra, Katyi Hédi, Sukola Kíra)

IV. korcsoportos lány egyéni (2500 méter - 208 induló):
9. Tóth Lenke (Illyés Gyula Gimnázium),

33. Sarkadi Dorka Eszter (Szent Orsolya Iskolaközpont),

44. Stieb Kornélia (Szent Orsolya Iskolaközpont),

60. Gyugyi Laura (Szent Orsolya Iskolaközpont),

193. Barna Lili (Szent Orsolya Iskolaközpont),

198. Gondos Szonja (Szent Orsolya Iskolaközpont)

IV. korcsoportos lány csapat (2500 méter):
11. Szent Orsolya Iskolaközpont (Sarkadi Dorka Eszter, Stieb Kornélia, Gyugyi Laura, Barna Lili, Gondos Szonja)

V. korcsoportos lány egyéni (2500 méter - 162 induló):
77. Horváth Aliz (Illyés Gyula Gimnázium),

82. Tamás Zsófia (Illyés Gyula Gimnázium),

130. Lehel Kitti (Szekszárdi Szakképzési Centrum Apáczai Csere János Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája),

148, Fándli Kata Anna (Szekszárdi Szakképzési Centrum Apáczai Csere János Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája),

154. Veréb Viktória (Szekszárdi Szakképzési Centrum Apáczai Csere János Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája),

155. Gulyás Fanni (Szekszárdi Szakképzési Centrum Apáczai Csere János Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája),

158. Királyvári Vivien (Szekszárdi Szakképzési Centrum Apáczai Csere János Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája)

V. korcsoportos lány csapat (2500 méter):
28. Szekszárdi Szakképzési Centrum Apáczai Csere János Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája (Lehel Kitti, Fándli Kata Anna, Veréb Viktória, Gulyás Fanni, Királyvári Vivien)

VI. korcsoportos lány egyéni (3000 méter - 114 induló):
33. Strijk Johanna (Illyés Gyula Gimnázium)

A weboldalunkon cookie-kat használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk.További információ a sütikről (cookieról):Elolvasom.

  
Info