16
K, júl.

18 atléta mérette meg magát a fővárosban

Sport

Minden eddiginél több - összesen 31.293 - résztvevője volt április 13-án és 14-én a 34. Telekom Vivicittá Városvédő Futófesztiválnak, amit Budapesten rendeztek meg.

89 országból érkeztek a két napos megmérettetésre, mely során nyolc különböző távot teljesíthettek egyéniben és váltóban a futók, akik között dombóváriak is akadtak szép számmal.
Körükben a legnépszerűbb a félmaraton volt, aminek összesen nyolcezer-hatszáznyolcvanketten vágtak neki. A női mezőnyben a legjobban Harmati Gréta szerepelt, aki a 198. lett. A férfiaknál Bognár Gergely a 491. helyen ért célba. A 21 kilométert Huczek Diána, Várhegyi Adrienn, Boruzs Beáta, Víghné Zsiga Rita, Juhász Réka, Kálmánné Valki Diána, Toblerné Tóth Krisztina, illetve Lehőcz Márió, Kovács Norbert, Németh István, Harsányi Ákos és Tobler György is becsülettel teljesítette.
10 kilométeren Bocz Gábor a 1602. helyet szerezte meg, de Gellért Péter és dr. Magyar Milán is helyt állt.
7 kilométeres versenyben Besenyei Emőke négyszázkettedikként zárt.