16
K, júl.

Nyolc érmet szereztek a tehetséges úszópalánták

Sport

A Dombóvári Úszó Egyesület hét ifjú sportolója állt rajtkőre április 13-án a Baján megrendezett XII. Emel Kupa nemzetközi versenyen. A tehetséges fiatalok szépen csillogó érmekkel és értékes helyezésekkel tértek haza a Duna-parti városból.

A megmérettetésen a legjobban Klotcz István Alex szerepelt, aki egyszer-egyszer a dobogó legmagasabb, második és harmadik fokára állhatott. Ozorai Zsóka egy-egy ezüst és bronzmedáliát gyűjtött be. Kiss Kincső egy számban másodikként ért célba, Nagy Zsófia pedig a klasszikus távon és úszásnemben - a 100 méteres gyorson - a harmadik helyet szerezte meg. Rajtuk kívül dicséretet érdemel még Fodor Csongor, valamint Kiss Kolos Boldizsár is, akik szintén az élmezőnyben végeztek.

A Dombóvári Úszó Egyesület versenyzőinek eredményei:
1. helyezett: Klotcz István Alex (50 méteres hátúszás)
2. helyezettek: Klotcz István Alex (50 méteres mellúszás), Kiss Kincső (50 méteres pillangóúszás), Ozorai Zsóka (100 méteres hátúszás)
3. helyezettek: Klotcz István Alex (50 méteres gyorsúszás), Nagy Zsófia (100 méteres hátúszás és 100 méteres gyorsúszás), Ozorai Zsóka (100 méteres gyorsúszás)
4. helyezettek: Fodor Csongor (100 méteres hátúszás), Klotcz István Alex (50 méteres pillangóúszás), Nagy Zsófia (100 méteres pillangóúszás), Ozorai Zsóka (100 méteres pillangóúszás és 100 méteres vegyesúszás)
5. helyezett: Nagy Zsófia (100 méteres vegyesúszás)
6. helyezett: Kiss Kolos Boldizsár (50 méteres hátúszás, 50 méteres gyorsúszás és 50 méteres mellúszás)