23
K, ápr.

Mátrai-Kovács Diána harmadikként ért célba

Sport

Baján április 7-én kilencedszer rendezték meg április 7-én a Kikelet Félmaratont, melyen több dombóvári futó is rajthoz állt.

A Sugovica-parton, a Petőfi-szigeten és a Nagy-Pandúr-szigeten kijelölt 21 kilométeres pályának az ideálisnál egy kicsivel melegebb hőmérsékletben vágtak neki a résztvevők. A 20 és 39 év közötti hölgyek mezőnyében Mátrai-Kovács Diána remek teljesítménnyel a bronzérmet érdemelte ki, a 40-49 esztendősöknél Kálmánné Valki Diána tizenhatodikként, ugyanebben a korcsoportban Pallosné Horváth Virág harminchatodikként zárt. A férfiak 20-39 éves kategóriájában Papp Szabolcs ötvenedikként végzett, a 40 és 49 esztendősök mezőnyében Óliás Zsolt ötvenkilencedikként ért célba.
A 10 kilométert teljesítő nőknél Horgos Oxána a 37. lett. Az 5 kilométeres távon induló Kálmán Gergő az erősebb nemhez tartozók versenyében a 45. helyet szerezte meg.