22
P, febr.

Rangadót buktak a kosarasok

Sport

Kiélezett csatára számíthattak február 9-én azok a sportkedvelők, akik ellátogattak a Szuhay Sportcentrumba azért, hogy megnézzék az NB II-es férfi bajnokság első és második helyezett csapatainak - a Soproni Tigriseknek és a Dombóvári KKE-nek - a mérkőzését.

A tabella éllovasának és a közvetlenül mögötte álló gárdának a játékosai nem sokat teketóriáztak, a kezdést jelző bírói sípszó után azonnal egymásnak estek. A riválisok keményen védekeztek, támadásban pedig szépen járatták körbe a labdát mindaddig, amíg olyan helyzetbe nem került egyikük, hogy megcélozhatta a gyűrűt. A házigazdák közül különösen Fazekas Viktor volt elemében, aki centerposzton elől és hátul is jól dolgozott: sorra blokkolta a vendégek közeli próbálkozásait a másik palánk alól pedig rendre betalált. Szőke Balázs edző tanítványaival szemben a soproniak az első negyed végére 18-17-es vezetést szereztek. A folytatásban is fej-fej mellett haladtak az együttesek, a legnagyobb különbség az első félidőben 5 pont volt a két legénység között. A DKKE kosarasainak nem ízlett a „hűség városából” érkezettek zónavédekezése, baj volt a triplakísérleteik irányzékával is, így az első félidőben csupán két hárompontost szereztek. Ennek ellenére a nagyszünetre a hazaiak 35:34-es előnyével vonultak az alakulatok.
A pihenőt és a térfélcserét követően Fetzer Maximiliánnak „sült a keze”, aminek köszönhetően kissé elhúztak a dombóváriak, de a rutinos soproniak nem hagyták meglógni ellenfelüket és hamar felzárkóztak. Ezt követően Farkas Péter percei következtek, aki 9 pontot szerzett zsinórban, így a harmadik felvonás zárásakor a DKKE gárdája 56 egységnél járt, riválisa pedig 53-nál. Az utolsó etap a várakozásoknak megfelelően rengeteg izgalmat tartogatott. A vendéglátók lelkesen játszottak, drukkereik zajos bíztatásukkal űzték-hajtották őket. A soproniak sem hagyták magukat, előbb egyenlítettek, majd a vezetést is átvették.    Fetzer Maximilián triplájával újból fordítottak a házigazdák, akik azonban az előnyüket nem tudták megőrizni, mert Bakk Krisztián is beemelt egy hárompontost és máris náluk volt a vezetés. Mindössze 8 másodperc volt hátra az összecsapás lefújásáig, amikor utolsó rohamukra indultak a dombóváriak, azt azonban nem sikerült kosárral befejezniük, így a Soproni Tigrisek 73:71 arányú győzelmet ünnepelhettek a kiélezett küzdelmet hozó rangadót követően.