21
Cs, márc.

Kiütéses sikert arattak a kosarasok

Sport

Az NB II-es férfi bajnokság nyugati-csoportjának 10. fordulójában a Dunaújvárosi Sárkányok SE gárdája látogatott január 5-én a Dombóvári KKE alakulatának otthonába.

A Szuhay Sportcentrumban lebonyolított meccsen kötelező győzelmet várt a házigazdák szurkolótábora kedvenceitől, ugyanis a 12 csapatos tabellán a 11. helyet elfoglaló ellenfél a pontvadászatban eddig egyszer nyert és nyolcszor vesztesként hagyta el a pályát. Az idei évet a mezőny harmadikjaként kezdő vendéglátók nem cáfoltak rá a mintegy 200 fős publikum reményeire és az összecsapás elejétől ráerőltették akaratukat a Fejér megyei városból érkezett riválisaikra.
Szőke Balázs edző tanítványai már az első negyed végére tetemes - 35:16 - arányú vezetést szereztek. A folytatásban is jól működött a DKKE legénységének védekezése és támadása, a fiúk szigorúan őrizték a dunaújvárosiakat és ötletesen akcióztak, aminek köszönhetően a nagyszünetre 74:30-as előnnyel vonulhattak.
A pihenőt és a térfélcserét követően is az történt a játéktéren, amit a dombóváriak akartak. A hazaiaknál számos olyan kosaras is lehetőséget kapott trénerétől a bizonyításra, aki egyébként a kezdőknél kevesebb időt tölt a küzdőtéren. Ők is jól megállták a helyüket a találkozó harmadik etapjában, melyben a különbség a két gárda között 117:38-ra nőtt. A zárófelvonásban sem lankadt a házigazdák lendülete az időközben „padlóra küldött” vendégekkel szemben. A mérkőzésen végig koncentráltan és az ellenfelet tisztelve játszó DKKE csapata a 2018/2019-es pontvadászatban a legtöbb pontot dobva 156:49-es diadalt aratott és 10 meccséből hetet megnyerve őrzi harmadik pozícióját a mezőnyben.