18
K, dec.

Győzelemmel kezdtek a kosarasok

Sport

Az NB II-es férfi bajnokság nyugati-csoportjának október 6-i nyitányán otthonában - a Szuhay Sportcentrumban - lépett parkettre a Dombóvári KKE gárdája, melynek az ellenfele az újonc Celldömölki VSE KSZ gárdája volt.

Az őszi szezon első fordulójában Szőke Balázs edző nem számíthatott ez előző hétvégi dr. Hepp Ferenc Kupa-mérkőzésen könyöksérülést szenvedett Balogh Lászlóra, Szabotin Zalán pedig izomhúzódás miatt hiányzott.
Az első negyedben felváltva találtak a gyűrűkbe az egymásnak feszülő alakulatok tagjai, egy ideig fej-fej mellett haladt a két csapat. A folytatásban a házigazdák bosszantó hibákat követtek el védekezésben, több könnyű kosarat is engedélyeztek ellenfelünknek, ám a kritikus időszakot követően a Tóth-fivérek nagyszerű dobóformájának köszönhetően egy 18:2-es etapot produkáltak, amivel sikerült ellépniük riválisuktól. Elég volt azonban néhány figyelmetlenség, amit a felspannolt vendégek azonnal kihasználtak és a félidő lefújásáig 45:34-re felzárkóztak.
A térfélcserét követően két vendégtalálat következett, amivel hét pontra olvadt a DKKE legénységének előnye. Ekkor időt kért a hazaiak trénere és rendezte tanítványai sorait. A dombóváriak a feljavult védőmunkájukkal, valamint az ihletett formában lévő Tóth Máté tripláival a harmadik szakasz zárására 64:46-ra növelték az előnyüket. A meccs utolsó 10 percére is sikerült a kellő agresszivitást megőrizniük a vendéglátóknak, akik tetszetős akciókat vezettek és a találkozón összesen 16 hármast szórtak. A mindössze 16 esztendős Takács Arnold a felnőttek között megszerezte első pontját, amit aztán még hattal meg is toldott a tehetséges fiatalember.
A vége 89:63 arányú, sima győzelem lett. Örvendetes, hogy minden parkettre lépő hazai kosaras nagyszerűen küzdött, nemcsak a kezdők, hanem a kispadról csereként beszállók is kitettek magukért.