18
V, nov.

A ráadásban szerezték meg a győzelmet a focisták

Sport

A Tolna megyei I. osztályú férfi labdarúgó bajnokság 5. fordulójában szeptember 8-án a Szuhay Sportcentrumban fogadta a Dombóvári FC együttese a tabella éllovasát, a Tolna VFC gárdáját.

A házigazdáknál múlt hétvégi hiányzók - Balogh Szabolcs, Keczeli Krisztián, Baksa Zsolt, Androsics András és Varga Bence- közül ezúttal az utóbbi kettő már Kardos Ernő játékosedző rendelkezésére állt, aki az előbbit a kezdőcsapatba jelölte, a fiatal hátvédet pedig a cserepadra ültette.
A látogatók remekül kezdték a 2018/2019-es pontvadászatot, ugyanis eddigi négy meccsükön háromszor győztek, egyszer pedig döntetlent értek el és a megszerzett 10 pontjukkal a mezőny élén várták a rangadót.
Nem tartott sokáig a két alakulat ismerkedése, már a 3. percben formás akciót vezettek a vendégek a bal oldalon, melynek végén a hazai védők közül kilépő csatáruk lapos lövését vetődve hárította Iványi Botond. A 9. percben az ellenoldalon Mészáros Tibor passza után Martinka Dániel balról adott pontosan középre, a labda átszállt a hátvédek felett, de Kardos Ernő 6 méterről senkitől sem zavartatva a kapu mellé fejelt. A következő 10 percben mezőnyfölénybe kerültek a dombóváriak, akik sorra szőtték akcióikat, a tolnaiak megszállták saját térfelüket és védekeztek. A 19. percben ismét a bal oldalon tört előre Martinka Dániel, beívelését az ötös jobb oldali sarkáról Kovács Attila a jobboldali kapufa mellé stukkolta. A 27. percben megismétlődött az előbbi jelentsor, az igen aktív Martinka Dániel által középre kanyarított labdát ezúttal Bán Csaba küldte fejjel a bal felső sarok fölé. A 34. percben Kovács Attila jobb oldali szögleténél Czifra Viktor emelkedett az ötösön a legmagasabbra, ám fejéről a kapu mellé vágódott a labda. A TVFC alakulatának bal oldalon futó kontratámadása során Karszt László húzott kapura, 14 méterről eleresztett bombáját a szöget jól záró Iványi Botond hatalmas bravúrral kiütötte. A következő vendégakciónál azonban már ő is tehetetlen volt, kiugratást követően a szabadon hagyott Pál Achilles balról 13 méterről kilőtte a „ketrec” jobb alsó sarkát (0:1). A 41. percben közel jártak a vendégek ahhoz, hogy kettőre növeljék az előnyüket, ám góllövőjük ekkor balról 8 méterről a felső kapufát találta telibe.
A szünetet és a fordulást követően az 50. percben ismét gólszerzési lehetőséget szalasztottak el a tolnaiak, Pál Achilles az alapvonal közeléből centerezett, ám labdáját Horváth Máté - ajtó-ablak helyzetben - az ötös sarkáról a kapu mellé küldte. A szórványos kontrákat vezető látogatók az 54. percben egy villámgyors bal oldali támadás végén Királyházi Bencét ugratták ki, akinek a lövést a rárontó Iványi Botond lábbal hárította. Az 58. perc meghozta az egyenlítést a dombóváriak számára: Varga Bence a jobb oldalon betört a büntetőterületre, ahol az egyik védő elhúzta a lábát. A játékvezető által megítélt 11-est Kovács Attila higgadtan helyezte a kapu bal oldalába (1:1). A 66. percben ismét Királyházi Bence vállalta magára a főszerepet azzal, hogy a bal oldalon az ötös és az alapvonal találkozásának közeléből visszagurította a labdát Szabolcska Tamás elé, ám az érkezőnek sikerült kihagynia a kihagyhatatlant. A 74. percben Horváth Árpád 20 méterről próbálkozott átlövéssel, a bal alsó sarokra tartó „bőrt” Bildhéber Bence vetődve kibokszolta. Szinte már mindenki elkönyvelte a döntetlen végeredményt, amikor a 92. percben Mészáros Tibor mintegy 25 méterről balról végzett el egy szabadrúgást, ami az egyik vendégvédőről 8 méterről a hálóba pattant (2:1).
A rangadót ugyan nehezen, de nem érdemtelenül nyerte meg a DFC együttese, mely sokat támadott és az első félidőben sorra alakította ki a gólhelyzeteket, amiket aztán rendre el is puskázott. A labdarúgás törvényszerűsége most is beigazolódott, a vendégek kiszabadultak a házigazdák szorításából és megszerezték a vezetést. A hátrányt aztán a második félidőben egy „könnyű síppal befújt” büntetőből dolgozták le a dombóváriak, aki végig hittek a sikerben és a ráadásban egy szerencsés találatnak köszönhetően begyűjtötték a diadalért járó három pontot.