V, nov.

A döntetlen ellenére dicséretet érdemelnek a focisták

Ez volt a kezdőcsapata a Dombóvári FC-nek Tamásiban

Sport

A Tolna megyei I. osztályú férfi labdarúgó bajnokság szeptember 1-i harmadik fordulójában Tamásiban lépett pályára a Dombóvári FC együttese.

A két hetes szünet alatt tovább nőttek Kardos Ernő játékosedző gondjai, ugyanis a sérültek - Balogh Szabolcs és Androsics András - nem gyógyultak meg, sőt csatlakozott hozzájuk Keczeli Krisztián is, akinek a lábán a körömágy begyulladása miatt egy kisebb műtétet kellett végrehajtani. Ezúttal Varga Bence és Baksa Zsolt sem állt a tréner rendelkezésére, Jenei Bálintnak pedig további néhány nappal meghosszabbították a szezonális munkaszerződését, így még ő is hiányzott. Sztropkó János kapus mellett csupa fiatal - Hetesi Gábor, Nagy Dominik és Gombos Tamás - ült a cserepadon.
A hazaiaknál a nyáron tovább nőtt az afrikai légiósok száma: a kameruni Fomombod Eyah Eugene, a gambiai Jammeh Haruna és a ghánai Ellis Samuel Ato mellé leigazolták a már 11 éve hazánkban futballozó - szintén kameruni -  Yondo Yvant. A hazaiak kezdőcsapatában közülük az utóbbi három kapott szerepet.
Az ellenfelek nem „kóstolgatták” sokáig egymást. Már az első percekben parázs párharcokat vívtak a focisták. Az iram jóval a megyei átlag felett volt, az alakulatok ahogy megszerezték a labdát, azonnal akcióba lendültek. Feltűnő volt, hogy a látogatók nem dajkálták sokáig a „bőrt”, hanem azonnal társat kerestek és rövid passzokkal, valamint hosszú indításokkal dobták támadásba a középpályásaikat és a csatáraikat. Persze a házigazdák sem akartak lemaradni, ők elsősorban a legutóbbi pontvadászat gólkirályát, Jammeh Harunát keresték átadásaikkal, ám a higanyszerűen mozgó, rendkívüli kezdősebességgel rendelkező center a legnagyobb helyzeteit sorra elpuskázta, vagy a DFC hátvédei tudtak időben közbeavatkozni. A gambiai támadó egyik lehetőségénél lesen volt, ám a bal felső sarokba lőtt labdáját Iványi Botond remek „robinzonáddal” hárította. A fiatal portás ettől a csodaszép mozdulattól olyan önbizalmat kapott, hogy az első félidő lefújásáig még több alkalommal is megakadályozta a tamási labdarúgókat az előny megszerzésben.
A fordulást követően is hullámzó volt a játék, mindkét alakulat törekedett arra, hogy vezetést szerezzen. Ez az 59. percben majdnem sikerült a dombóváriaknak, akik közül Mészáros Tibor meglendült a bal oldalon és 18 méterről ellőtt labdája előbb a jobb kapufán csattant, onnan a másik kapufára vágódott, végül pedig nem a hálóban kötött ki, hanem a visszaérő védők szerezték meg. A 63. percben egy kapu előtti kavarodásnál a felső kapufa már a vendégekkel volt, ugyanis az előrehúzódó Czifra Viktor 5 méteres emelése onnan pattant be a „ketrecbe” (0:1). A középkezdés után a DFC egyik hátvédje büntetőt érően szabálytalankodott, ám a félmagasan a kapu jobb oldalába rúgott 11-est Iványi Botond nagyszerű vetődéssel kibokszolta. A 71. percben „tűzijátékot” rendeztek a dombóvári kapu előtt a tamási csatárok, akiknek legalább három lövését hárította bravúrral ismét a 18 éves hálóőr, ám végül Sárközi Krisztiánnak sikerült a gólvonalon túlra préselnie a labdát (1:1).
Az utolsó negyedórában a vihar közeledtével annyira besötétedett, hogy a nézők szinte semmit sem láttak a mérkőzésből. Azon már nem változott az eredmény, a csapatok megosztoztak a pontokon. A döntetlen ellenére mindkét gárda dicséretet érdemel a küzdeni akarásáért, a hajtásáért, a jó színvonalú produkciójáért. Az izgalmas szomszédvári rangadó elérte, sőt meg is haladta egy átlagos élvonalbeli összecsapás nívóját.