18
V, nov.

A bíró döntött a továbbjutásról

Sport

A labdarúgó Magyar Kupa Tolna megyei selejtezőjének első fordulójában augusztus 15-én a Dombóvári FC gárdája otthonában fogadta a Bonyhádi VLC együttesét.

A házigazdák még a hétvégi bajnokinál is „csikóbb” csapattal léptek a Szuhay Sportcentrum kitűnő minőségű pályájára. Kardos Ernő játékosedző ezúttal a Majoson szerepelt alakulatnál is fiatalabb társaságot küldött a küzdőtérre: Nagy Dominik és Pál Dániel kapott lehetőséget a bizonyításra, a jól bemutatkozó Czifra Viktor ezúttal hiányzott, Balogh Szabolcs pedig sérülés miatt volt kénytelen kihagyni az összecsapást. A látogatók sem a legjobb összeállításukban játszottak, a „gólzsák” Pap Roland ugyan eljött a találkozóra, de nem öltözött át meccsszerelésbe.
A legutóbbi bajnokság második és negyedik helyezettje nem sokáig „kóstolgatta” egymást. A vendégek a 2. percben egy gyors bal oldali támadás végén becenterezték a labdát, amit az ötös sarkáról Sárközi János laposan a kapu bal alsó sarkába lőtt (0:1). A 15. percben növelték előnyüket a „Völgység fővárosából” érkezett labdarúgók: ismét a bal szélen vitték fel a labdát, amit középre adtak és azt 12 méterről Dallos Máté a védők díszkíséretében magabiztosan helyezte a „ketrec” jobb alsó sarkába (0:2). A szépítés a DFC-nek a  27. percben sikerült, amikor Pál Dániel jobbról 20 méterről jól helyezett lökettel bevette a BVLC kapujának bal alsó sarkát (1:2). Az első félidő lefújásáig már nem változott az eredmény, így a vendégek egygólos előnyével vonultak a csapatok az öltözőbe.
A fordulást követően nagy lendülettel kezdett a DFC, aminek az eredményeként az 57. percben egyenlített is: Tieger Endre az ötösön nem ijedt meg attól, hogy a hátvédek teljesen magára hagyták és középről a jobb alsó sarokba fejelt (2:2). Minden hazai drukker azt remélte, hogy az egalizálás után is támadásban maradnak kedvenceik, ám nem így történt. A bonyhádiak beszorították saját térfelükre a vendéglátókat és többször is csak az mentette meg őket az újabb bekapott találattól, hogy Sztropkó János „ihletett” formában védett. A látogatók szorításából egyszer kiszabadultak a házigazdák, akik néhány húzásból az ellenfél tizenhatosáig jutottak, ott egy kényszerítőzés után balról betaláltak a hálóba, de a sípmester érvénytelenítette a gólt, közbefújt az akcióba. A bíró óriási hibát követett el és döntően befolyásolta a mérkőzés végeredményét, mert ahelyett, hogy a bonyhádi védők szabálytalansága után előnyszabályt alkalmazott volna, elhamarkodottan szabadrúgást ítélt a dombóváriak javára. Azt Keczeli Krisztián a sorfalba vágta. Nem sokkal később - a 82. percben - a vendégek ügyes középpályása, Sárközi János másodszor is betalált, mégpedig a 16-os vonaláról egy remek emeléssel a bal felső sarokba (2:3). A 90. percben Szekeres Dánielnek a játékvezető felmutatta a piros lapot, mert utolsó védőként elhúzta a BVLC egyik kiugró csatárának lábát. A 93. percben minden mindegy alapon Sztropkó János is előrehúzódott a rivális büntetőterületéig egy szabadrúgásnál, ám a labda kipattant a hátvédekről és azzal megiramodott a jobb oldalon az egyik bonyhádi középpályás, aki a belül érkező cserejátékoshoz, Sásdi Bencéhez passzolt, ő pedig mintegy 40 méterről az üresen tátongó kapuba gurította a „bőrt” (2:4).
A Dombóvári FC kiesett, a Bonyhádi VLC továbbjutott. A mérkőzés tipikus iskolapéldája volt annak, hogy a bíró hibás ítéletével miként tudja befolyásolni két gárda további sorsát.
Dombóvári FC - Bonyhádi VLC 2:4
Dombóvár: Sztropkó - Varga B., Tieger, Szekeres, Martinka - Pál (Horváth Á.), Keczeli, Nagy D. (Gombos), Kardos, Mészáros (Baksa) - Kovács A.
Góllövők: Tieger, Pál D., illetve Sárközi (2), Dallos, Sásdi