18
V, nov.

162 és 81 kilométer futottak Szekszárd és Baja között

Sport

Négy dombóvári sportember vett részt és teljesítette sikerrel az augusztus 10-én és 11-én megrendezett Korinthosz Ultratávú Futóverseny.

A Dombóvári Futóeger színeiben hárman álltak rajthoz. Közülük a 100 mérföldes távnak egyéniben Horváth Tamás vágott neki. A 77 fős mezőny tagjai péntek délután egy órakor Szekszárdról indultak el és a Sióagárd-Bogyiszló-Keselyűs-Sükösd-Érsekcsanád útvonalon értek a rekkenő hőségben és erős szélben Bajára, ahol a fordítópont volt. Az újabb 81 kilométer éjszakai megtétele után a tolnai megyeszékhelyen lévő célba a dombóvári futó huszonkettedikként ért másnap reggel. A 31-40 év közötti férfiaknál Horváth Tamás a 20 óra 33 perces idejével a kilencedik helyet szerezte meg.
A 81 kilométerre vállalkozók Bajáról rajtoltak péntek éjfélkor. Párosban a Mátrai-Kovács Diána és Óliás Zsolt alkotta duó próbált meg minél előbb Érsekcsanád, Sükösd, Keselyűs, Bogyiszló és Sióagárd érintésével Szekszárdra érni. Ez az egymást váltó két versenyzőnek 7 óra 47 perc alatt sikerült, akik kategóriájukban tízedikként teljesítették az 50 mérföldet.
Egyéniben ugyanezen a távon a dombóvári Horváth László - aki a Pécsi MÁV SC futószakosztályának a tagja - 11 óra 2 perce alatt ért célba.