101 kilométernyi futás 12 óra 24 perc alatt

Sport

Egy dombóvári versenyző nemrégiben harmadszor teljesítette a Spuri FélBalaton Szupermaratont.

Boruzs Beáta 2016-ban és 2017-ben a Badacsonytomaj és Siófok közötti két szakaszon futott, idén pedig a Siófoktól Fonyódig tartó 48,2 kilométeres távot, valamint a Fonyódtól Szigligetig vezető 52,9 kilométeres etapot hagyta maga mögött. Az első napon nyolcadikként ért célba, a második etapon pedig a kilencedik helyen végzett. Összideje 12 óra 24 perc lett.
A szeniorok országos szabadtéri és fedettpályás bajnokságán 1500 méteres, valamint 800 méteres síkfutásban arany-, illetve bronzérmeket, valamint a tavalyi Deseda Ultramaratonon vegyespárosban szintén első helyet szerzett atléta felkészülését Fazekas Gáspár és Kocsis Szilárd segítette.