Javulnak a labdarúgók edzési lehetőségei

Sport

Április 5-én avatták fel a Szuhay Sportcentrum új műfüves focipályáját.

A város önkormányzata a Magyar Labdarúgó Szövetség által meghirdetett Országos Pályaépítési Program keretében nyerte el a 20 méter széles és 40 méter hosszú műfüves pálya kialakításának lehetőségét. A beruházás összegének 70%-át TAO-forrásból finanszírozták, a többi pénzt - 7.608.122 forintot - pedig a helyi képviselő-testület önerőként biztosította.
A játékteret, az azt körbefogó palánkokat és labdafogó hálókat tavaly ősszel építette az MLSZ által lefolytatott beszerzési eljárás győztese, a Strabag Kft. Az alapberuházás részeként a műfüves pálya körül viacolor járda és energiatakarékos térvilágítás is készült. Az utóbbira azért volt szükség, hogy ősztől tavaszig a korai sötétedés miatt ne kelljen szüneteltetni a különböző korosztályú játékosokból álló csapatok szabadtéri edzéseit, hanem esténként is lehessen tréningezni.
A pályaátadón az érdeklődők mellett részt vett az MLSZ Tolna Megyei Igazgatóságának képviseletében Krausz Márton, a Puskás Ferenc Nemzetközi Futball Alapítvány titkára, Mravik Gusztáv, valamint a magyar futball nagykövete és a Nemzeti Sport című újság főszerkesztője, Szöllősi György. Avató beszédet Sipos Jenő, az MLSZ szóvivője, valamint Szabó Loránd, Dombóvár polgármestere mondott.
Az ünnepség után a műfüves pályát a Dombóvári Futball Club és a Dombóvári Focisuli Egyesület labdarúgói vették birtokba.