18
V, nov.

Ismét sportszerűtlenül viselkedett az edző

Sport

Az NB II-es férfi bajnokság nyugati csoportjának 19. fordulójában március 9-én a Dombóvári KKE csapata Zalaegerszegre látogatott, ahol az a Ricsilla Sport együttese volt az ellenfele, melynek edzője és több játékosa a két gárda tolnai városban rendezett novemberi meccsének végén botrányosan viselkedett.

Az egykori válogatott kosaras, Mészáros Richárd - aki most már trénerként tevékenykedik - és tanítványai megcsúfolták a sportágat azzal, hogy a házigazdák közel 30 pontos előnyénél feladták a küzdelmet. A vendégek az utolsó percekben már csak lézengtek a Szuhay Sportcentrum parkettjén, ami komolytalanná tette a rangadónak indult tavalyi összecsapást.
Ezúttal a vendégek két meghatározó kosarasukat - Banai Attilát és Tóth Mátét - nélkülözve vágtak neki a zalai túrának. A fizikális fölényben lévő házigazdák jól kezdték a találkozót, szigorúan védekeztek és eredményesen támadtak, aminek következtében az első negyed végére 21:15-ös előnyt szereztek. A folytatásban is maradt a korábbi koreográfia, a vendéglátók mindent megtettek a különbség növelése érdekében, a látogatók pedig a hátrányukat próbálták csökkenteni. Mindeközben a bírók sípja több olyan esetben is néma maradt, amikor egyértelmű volt a Ricsilla Sport játékosainak szabálytalansága. Ráadásul trénerük a játékvezetők minden ítéletét élesen kritizálta, ám az érintettek emiatt egyszer sem adtak technikai hibát a hazaiaknak. Az elszabaduló indulatok közepette a nagyszünetre a zalaegerszegiek 50:39-es vezetésével vonultak a riválisok.
A térfélcserét követően is az történt a pályán, amit a rutinos hazaiak akartak. Míg ők a harmadik etapban 27 pontot dobtak, addig a dombóváriak csak 17-et. A mérkőzés záró felvonásában a korábban említett zavaró körülményeket kiiktató vendégek partiban voltak ellenfeleikkel, így a különbség ekkor nem változott. Az összecsapást a Ricsilla Sport együttese végül 95:74 arányban nyerte meg.
Ricsilla Sport - Dombóvári KKE 95:74
Dombóvár: Szilágyi (21), Murvai (14), Tóth K. (9), Tamás (8), Heisz (5), Molnár (5), Kun (4), Pölöske (4), Lovas (4), Csapó, Szabotin