16
V, dec.

Nyögvenyelős győzelem az első meccsen

Sport

A Tolna megyei I. osztályú férfi bajnokság március 10-i tavaszi idénynyitóján az újonc Nagymányoki SE csapatát fogadta a Szuhay Sportcentrumban a Dombóvári FC együttese.

A 13 gárdát felvonultató tabella 11. helyén telelő látogatókkal szembeni összecsapáson Kardos Ernő játékosedző egyedül a rutinos Petrók Viktort volt kénytelen nélkülözni munkahelyi elfoglaltság miatt, a többi tanítványa mind a rendelkezésére állt.
A pályamunkások szorgalmas és hozzáértő munkájának köszönhetően remekül előkészített játéktéren rendezték meg mintegy 150 szurkoló előtt a meccset. A kezdeti tapogatózás nem sokáig tartott, a 4. percben az új szerepkörben - söprögetőként - bemutatkozó hazai csapatkapitány, Androsics András eresztett el balról 16 méterről egy lövést, ami centiméterekkel kerülte csak el a kaput. Valamivel később egy jobb oldali beadást követően a télen szerződtetett Mészáros Tibor közeli fejesével veszélyeztetett, ám a vendégek egyik védőjének sikerült a gólvonalról kifejelnie a labdát. Az ellenoldalon a 11. percben rosszul helyezkedtek a DFC hátvédei, közülük kilépett az egyik nagymányoki focista, aki szerencsére megijedt a rá nagy rössel kirontó Sztropkó Jánostól, így a „portás” a 16-oson belül merész vetődéssel hárítani tudott. Az első félóra végén megszerezte a vezetést a mezőnyfölényt kiharcoló dombóvári csapat: Mészáros Tibor baloldali beívelését az ötös sarkán felugró Keczeli Krisztián bólintotta a látogatók kapujának jobb oldalába. Mindenki azt várta, hogy a gól megnyugtatja a házigazdákat, ám ehelyett egyre szellősebbé vált a védekezésük. A 34. percben csak hálóőrük hatalmas bravúrjának köszönhetően úszták meg az egyenlítést, amikor a nagymányokiak egyik középpályásának 16 méterről eleresztett bombáját látványos vetődéssel ütötte ki a mezőnybe. Négy perccel később néhány húzásból a hazaiak kapujának előterébe értek a vendégek, ám a középen egyedül hagyott csatáruk a „ketrec” mellé csavarta a labdát. Az első félidő lefújását megelőzően egy kapu előtti kavarodásnál Kardos Ernő nem tudott felszabadítani, a labdára lecsapott Sztrahia Dániel és közelről a jobb felső sarokba lőtt. A mérkőző felek 1:1-es döntetlennel vonultak az öltőzőbe.
A szünet utáni térfélcserét követően támadólag lépett fel a DFC gárdája, melynek erőfeszítéseit az 53. percben siker koronázta: a vendégek egyik védője és hálóőre a büntetőterületen belül összefutott és róluk a labda a kapu felé pattant, amit a szemfüles Horváth Árpád közelről a gólvonalon túlra segített. Az előny birtokában az elfáradó nagymányokiakkal szemben mezőnyfölényt kiharcoló dombóváriak az utóbbi találatot jegyző támadójuk révén a 63. percben tovább növelhették volna a különbséget, ám Horváth Árpád lövése a kapufán csattant. 10 perccel később ugyanő egy Mészáros Tibortól kapott passzal kilépett a tétovázó védők közül, azonban egyikük utolérte a 16-os vonala előtt és fellökte. A bíró azonnal piros lapot mutatott fel a szabálytalankodó Köő Róbertnek. A 76. percben a másik hazai újonc, Jenei Bálint a bal oldali alapvonal közelében elhúzott, éles lövése a vetődő kapus alatt elakadt. A találkozó végére az erejükkel teljesen elkészülő látogatók még az addigi szórványos ellenakcióikról is lemondtak, csak a védekezésre maradt energiájuk. Az egykapuzó, ám az ezúttal dinamizmus és ötlet nélkül játszó DFC nem tudta kihasználni riválisa hibáit. A 84. percben a csereként pályára lépő Varga Bence jobbról érkező beadása átkerült a bal oldalra, ahol Keczeli Krisztián egy szép csellel lerázta a rárontó hátvédet, de lövése kipattant a kapufáról.
A dombóvári gárda nyögvenyelős - 2:1 arányú - győzelmet aratott a szezonnyitón és ezzel őrzi első helyét a tabellán.

Dombóvári FC - Nagymányoki SE 2:1
Dombóvár: Sztropkó - Kovács R., Androsics, Kázmér, Kardos (Varga B.) - Kovács A., Keczeli, Bán (Kierdorf), Mészáros, Jenei - Horváth Á.
Góllövők: Keczeli, Horváth Á., illetve Sztrahia