12
Sze, dec.

Szezonnyitó Baranya megyében

Sport

Március 4-én bonyolították le a 34. Decathlon Pécs-Harkány Országúti Futóversenyt, melyen rajthoz álltak a Dombóvári Futóegerek is.

A PVSK Atlétikai Szakosztálya által rendezett megmérettetésen közel ezren vágtak neki a baranyai megyeszékhely és a fürdőváros közötti útnak. Valójában mindenki nyertes volt ezen a napon, aki elindult, mert áldozott az egészségéért néhány órát és legyőzte nemcsak a 25 kilométeres távot, hanem önmagát is, ami valamennyi sportteljesítmény közül a legértékesebbnek számít.
Pécs határáig együtt haladt a mezőny, mely a pogányi reptér mellett kezdett el szétszakadozni. A leggyorsabbak 90 percen belüli idővel értek a harkányi célba.
A Dombóvári Futóegerek színeiben négy Horváth családnevű fiatalember indult a megmérettetésen. A váltóban rajthoz álló Tamás és Róbert ikrek, Zoltán pedig a névrokonuk. A három fiú a csapatok mezőnyében a 27. lett. Az egyéni versenyben futó Bence szintén névrokon, ő a 291. helyet szerezte meg.