22
H, júl.

Kásler Béláné és Kővágóné Csizmadia Anna kapta a „Szent Erzsébet rózsája”-díjat

A Szent Orsolya Iskolaközpont fúvós növendékei felkészítőjük - Pápai István - vezetésével muzsikáltak a szeretetvendégség résztvevőinek

Közélet

A Katolikus Karitász helyi csoportjának vezetői idén hagyományteremtő szándékkal alapították azt az elismerést, amivel az önkéntes szolgálatot a közösség előtt is meg tudják köszönni. A „Szent Erzsébet rózsája”-díjat dr. nemrégiben Hegedüs János plébános adta át két arra érdemes segítőnek.

Az említett szervezet a nehéz körülmények között élő városlakók számára nyújt segítséget. Önkéntesei nem szociális munkát végeznek, szolgálatuk annál több, mely során igyekeznek lelki támaszt nyújtani, reményt adni a rászorulóknak.
A csoport család- és gyermekvédelemmel, idősek és betegek segítésével, hajléktalanok támogatásával foglalkozik. Tagjai felmérik a különféle problémákkal küszködők valós szükségleteit és környezetük tanulmányozása után megszervezik a támogatásukat: adományokat gyűjtenek és osztanak szét, nyaranta Karitász-gyermektábort szerveznek, pénzbeli- és természetbeni segítséget, életvezetési tanácsokat adnak, meleg ételt osztanak a téli hónapokban és adventi programokat szerveznek. Mindeközben együttműködnek a helyi szociális intézményekkel, valamint a hasonló tevékenységet folytató civil szervezetekkel és az oktatási intézmények gyermekvédelmi felelőseivel, kapcsolatot tartanak a Tolna megyei és az országos Karitász Központtal, valamint támogatói adatbankot tartanak fenn.
A november 24-i szentmisén dr. Hegedüs János plébános a „Szent Erzsébet rózsája”-díj átadásakor arról beszélt, hogy szeretetszolgálat a katolikus egyház és a helyi közösség küldetésének is meghatározó területe, nem csupán egy feladat a többi között. Az önkéntes szolgálat során végzett kiemelkedő színvonalú tevékenységéért idén Kásler Béláné és Kővágóné Csizmadia Anna érdemelte ki az elismerést. Az elmúlt évek során mindketten nagyban hozzájárultak a szükséget szenvedők életének elviselhetőbbé tételéhez.
Az ünnepi esemény alkalmából műsort adtak az Árpád-házi Szent Erzsébet Katolikus Óvodába járó gyermekek.
A korábbi évek hagyományainak megfelelően a szentmisét követően idén is közös ebéden vettek részt az egyházközség idősei és a Katolikus Karitász önkéntesei. A Pannónia Étterem másodszor látta vendégül a társaságot. A pincérek közel 100 adag - húslevesből, borsos tokányból és somlói galuskából álló - menüt szolgáltak fel a meghívottaknak.
- Az együttműködés, a segítő szándék a munkánkban és a mindennapokban is alapvetően fontos - mondta Tóth Zoltán, a vendéglő egyik tulajdonosa. - Először tavaly választottuk az ételosztásnak ezt a formáját, amelyről úgy gondoljuk, hogy nemcsak egy jó kezdeményezés, hanem a szervezők, résztvevő kollégáink és tanulóink számára is jóleső érzés.
A Szent Orsolya Iskolaközpont fúvós növendékei felkészítőjük - Pápai István - vezetésével muzsikáltak a szeretetvendégség résztvevőinek.

A weboldalunkon cookie-kat használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk.További információ a sütikről (cookieról):Elolvasom.

  
Info