Közösen tisztították meg a szeméttől a települést

Dombóvár

Szeptember 15-én tartották meg hazánk legjelentősebb önkéntes akcióját. A „TeSzedd” nevet viselő kezdeményezéshez - az előző évekhez hasonlóan - idén is csatlakozott városunk.

A „TeSzedd”-akciót a Földművelési Minisztérium 2017-ben immár hetedik alkalommal hirdette meg. A kezdeményezés célja az, hogy a polgárok próbálják meg tisztán tartani a saját lakókörnyezetüket.
A városban több mint 60 önkéntes szedte a szemetet. Újdombóváron a Radnóti utcai kiserdő környékét, a Kakasdombot, a Szuhaydombot, valamint a településen átvezető főutak melletti sávokat tisztították meg az eldobott hulladékoktól. A „TeSzedd”-akcióban résztvevők mintegy 80 zsák szemetet gyűjtöttek össze.
- Dombóvár az átlagosnál tisztább kisváros, de ilyenkor kiderül az, hogy még így is mennyien szennyezik a környezetüket - mondta el Szabó Loránd polgármester. - A közelben két hulladékudvar is működik. Kérem, hogy településünk lakói inkább azok egyikébe szállítsák a szemetet, ne pedig a természetben dobálják el azt!
 

A weboldalunkon cookie-kat használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk.További információ a sütikről (cookieról):Elolvasom.

  
Info